1034/1517
Japansk vase af keramik prydet med lakarbejde i form af hane, fugle og blomstrende pæoner. Meiji 1868–1912. H. 60 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Afslag på lakken.
Varia, 26. august 2010
Vurdering
Hammerslag
119 bud