12031/84
Marc Chagall (f. Vitebsk 1887, d. St. Paul de Vence 1985)
Marc Chagall: Nature morte, Paris 1957. Usign. Litografi i farver. Lysmål 24×19. Rammemål 43,5×36.
Litteratur: Mourlot. Chagall Lithograph 1957–1962, nr. 206. Udgivet i Derrière le Miroir no. 99–100, 1957.
Kunst, antikviteter & design, 30. juli 2020
Vurdering
Hammerslag