2048/​873

Dansk design

Standerlampe med fod af jern, justérbar stamme af sortlakeret- og forniklet metal, monteret med plisseret skærm. 1930'erne. H. 131.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Rustpletter. Skærm med revner. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK