802/​358

Juno seng af hvidmalet træ, to korte og en lang tremme medfølger. 1950–1960erne. H. 84. L. 97/110/140. B. 68. Tremmer L. 65 og 72.

Brugsslitage. Senere bemaling. Et midterben mangler.

Moderne kunst og design, 8. januar 2008

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.500 DKK
2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK