802/358
Juno seng af hvidmalet træ, to korte og en lang tremme medfølger. 1950–1960erne. H. 84. L. 97/110/140. B. 68. Tremmer L. 65 og 72.
Brugsslitage. Senere bemaling. Et midterben mangler.
Moderne kunst og design, 8. januar 2008
Vurdering
Hammerslag