2437/946
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3½/2½”. Standerlampe af forkromet stål med skærme af opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 130.
Stand
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||