2426/2238
Dobbeltkapslet lommeur af 14 kt. guld. Ankergang og kroneoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 52 mm. Uret vejer ca. 90 g. 1920–30-erne.
Personlig gravering på støvkapslen.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 (Autobud) | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 |