2431/​35

Nordtysk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt og forsølvet bronce behængt med forskelligt slebne prismer i kæder og kaskader, svungne arme til fire lys med gennembrudte lysmanchetter, skål af opalt glas, hvori lysetylle. Ca. 1780. H. 80. Diam. 71.

Brugsslitage.

Fra i Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

14 bud

995771 (Autobud) 11.500 DKK
1092330 11.000 DKK
995771 (Autobud) 10.500 DKK
858812 10.000 DKK
995771 (Autobud) 9.500 DKK
858812 9.000 DKK
995771 (Autobud) 8.500 DKK
858812 8.000 DKK
995771 (Autobud) 7.500 DKK
858812 7.000 DKK
995771 (Autobud) 6.500 DKK
858812 6.000 DKK
995771 5.500 DKK
992834 5.000 DKK