1511/1549
To thailandske buddhaer og en munk af forgyldt bronze, siddende på trone iført rigt dekorerede dragter. 20. årh. H. 15,5–33,5 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En med let bøjet spids på krone.
Varia, 12. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
19 bud