1747/47
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Skovserkoner. Sign. Bjulf. Olie på lærred. 40×46.
Behov for let overfladerensning. Enkelte mindre afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag