2150/738
Evald Nielsen (f. Stubbekøbing 1879, d. Frederiksberg 1958)
Otte glasbakker af sterlingsølv, midte med graveret blomsterdekor. Udført og stemplet hos Evald Nielsen. Samlet vægt 257 g. Diam. 7,5. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. december 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud