2412/575
Seks stole af palisander, betrukket i sæder med sort skai. Model 61. Udført hos Randers Møbelfabrik. 1960'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 19. marts 2024
Vurdering
Hammerslag