2412/​575

Harry Østergaard

Seks stole af palisander, betrukket i sæder med sort skai. Model 61. Udført hos Randers Møbelfabrik. 1960'erne. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.

Moderne kunst og design, 19. marts 2024

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

9.000 DKK

9.000 DKK
8.500 DKK
(Autobud) 8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK