2435/528
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Rektangulær bakke af massiv teak. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 2. B. 26,3. L. 39.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 27. august 2024
Vurdering
Hammerslag
26 bud