2427/​12

Et par toarmede stager af forgyldt bronze, modelleret med stående pan ved stamme, gennembrudt sokkel støbt med rocailler, kæmninger, blomster og bladværk. 19. årh. H. 27. (2)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage. Mindre støberevne på den ene sokkel.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

936709 1.100 DKK
855589 1.050 DKK
4468 1.000 DKK