1838/1675
Kinesisk stok af træ med beslag af sølv, dekoreret i relief med drager og prunus. Ikke stemplet. Ca. 1900. L. 113.
Limrester ved samling. Nyere fod. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 20. september 2018
Vurdering
Hammerslag
14 bud