1813/1517
Japansk teservice af sterlingsølv, bestående af tekande, sukkerskål og flødekande, drevet med iris. Omkr. 1900. Vægt 733 gr. H. 7–11 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Hank på tekande med tre huller.
Varia, 29. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud