2415/801
Et par bord/væglamper med vippestel af messing og skærme af plisseret akryl. Model 305. Udført hos Le Klint. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærme med folder. En skærm med varmepåvirkning. Stik mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 9. april 2024
Vurdering
Hammerslag