1704/​117

Orientalsk kiste af delvist mørkbejdset kamfertræ, rigt udskåret med drager og bladværk. 20. årh. H. 68. B. 105. D. 53.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK