1704/117
Orientalsk kiste af delvist mørkbejdset kamfertræ, rigt udskåret med drager og bladværk. 20. årh. H. 68. B. 105. D. 53.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag