877/659
Marilyn Minter (f. Shreveport, Louisiana 1948)
“Speckled”, 2007. Edition 5/5 + 2AP. Sign. på gallerietiket på bagsiden M. Minter. C-print. Lysmål 65×101.
Proveniens: Andrehn-Schiptjenko, Stockholm (label på bagsiden: MIN00038). Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018
Vurdering
Hammerslag