877/​659

Marilyn Minter (f. Shreveport, Louisiana 1948)

“Speckled”, 2007. Edition 5/5 + 2AP. Sign. på gallerietiket på bagsiden M. Minter. C-print. Lysmål 65×101.

Proveniens: Andrehn-Schiptjenko, Stockholm (label på bagsiden: MIN00038). Proveniens: Privatsamling, Danmark.

Malerier, skulpturer, fotografier, 6. marts 2018

Vur­dering

60.000–80.000 DKK

Hammerslag

60.000 DKK