2003/188
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
“En Skovsti. Forår”. Sign. C. Z. Olie på lærred monteret på malepap. 47 × 37,5.
Få minimale krakeleringer, afskalninger og retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud