1950/​8

Bombéformet hollandsk kommode af mahogni, rigt indlagt med kurv, blomster og bladværk i lyst og mørkt træ. 19. årh.s begyndelse. H. 88. B. 93. D. 87.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Revner i finéren. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag