2312/​215

Elna Borch, m.fl. (f. Roskilde 1869, d. København 1950)

Brevpresser af bronze, ottesidet form, støbt med maskaron, sign. EB 11×9,5 cm, samt figur af en stående hind H. 12 cm. 19. årh. Derudover en gravhund af forchromet metal L. 16 cm. 20. årh. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. marts 2023

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK