2141/2040
Rejsevækkeur af forgyldt metal. Model Memovox. Mekanisk værk med manuelt optræk og alarmfunktion. Hvid skive med guldfarvet indeks og visere. B. ca. 3,6 cm. H. ca. 4,5 cm. 1950–1960'erne.
Bagkasse nr. 799898.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Armbåndsure, 13. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
17 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||