2143/885
Max Sauze (f. 1933)
“Mars”. Et par pendler af kobber. Udført hos Max Sauze. 1970'erne. H. 19. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt