2142/​104

Barok tobaksskab af grøn- og rødmalet træ, prydet med rocaille, front med skuffe og låge, bag hvilken hylde. 18 årh.s. slutning. H. 60. B. 52. D. 27.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK