2142/104
Barok tobaksskab af grøn- og rødmalet træ, prydet med rocaille, front med skuffe og låge, bag hvilken hylde. 18 årh.s. slutning. H. 60. B. 52. D. 27.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag