2132/695
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med cremefarvet glasur og blomstermotiv i blåt. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 36. Diam. 36.
Ridser og mærker. Mindre afslag i glasur.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud