2431/47
Dansk vitrine vægskab og flisebord af forgyldt og bemalet træ, bord med 24 hollandske fliser dekoreret i mangan. 18./19. årh. Vægskab H. 105. B. 104. D. 33. Bord H. 70. B. 93. D. 67. (2)
Vurdering