2009/219
Japansk okimono af udskåret elfenben, figurgruppe med en fader og hans to sønner. Sign. Meiji 1868–1912. H. 16,5 cm.
Naturlige smårevner.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud