2415/111
Edvard Eriksen (f. København 1876, d. sst. 1959)
“Den lille havfrue”. Figur af bronze. Sign. Edvard Eriksen, sculp. R.A., Copenhagen. Stemplet Brathje. H. 23 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud