2439/​857

Fritz Hansen

Lænestol med stel af bøg, betrukket med gult uld. Model 8020. Udført hos Fritz Hansen.

Litteratur: Fritz Hansen katalog 5101.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?