2412/240
Kinesisk Green and Gold rouleau vase af porcelæn, dekoreret i emaljefarver og guld med figurscener i kartoucher, blomster samt ornamentik. Qing, 19. årh. H. 44,5.
Restaureret på halsrand.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
16 bud