Jacob Meyer (f. København 1895, d. 1971)
Interiør med rygvendt kvinde ved vindue. Sign. Jacob Meyer. Olie på lærred. Lysmål 67,5×61. Rammemål 80×73,5. Indrammet.
Står rigtig flot, men har desværre et lille hul helt i top af maleri, som vist på foto
Kunst, antikviteter & design, 28. oktober 2021