2441/9011
Sæt på seks prismelampetter af forgyldt bronze støbte med bukkehoveder monterede med konisk spyd og rigt behængte med prismer, hver med to lysarme, gustaviansk form 20. årh. H. 47 cm. (6)
Brugsrelaterede spor.
The classic interior sale, 7. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag