2438/893
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“AJ”. Bordlampe af grålakeret metal. Justérbar skærm, trykknapafbryder på fod. Udført hos Louis Poulsen. H. ca. 55.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og afskalninger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Fra
i
Vurdering
1109546 |