Ubekendt maler, 19. årh.
Sommerlandskab med en vandrende mand på grussti. Usigneret. Olie på lærred. 23,5×31,5.
Behov for let overfladerensning. Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger. Trykmærke fra blændrammen. Retoucheringer og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020