2005/2027
Damearmbåndsur af forgyldt sølv. Model Tank, ref. 681006. Quartz værk. Hvidlig skive med sorte indeks og blåanløbende visere. Brun rem med Cartier C-spænde af double. Urets diameter 23×23 mm. 1990'erne.
OBS: Remmen skal skiftes. Uret skal have nyt batteri.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud