Foto endnu ikke klar
884/​259

Gustaviansk canapé af bemalet træ af forgyldt træ, udskåret med blomster og bladværk, afrundede sider, runde kannelerede ben. Sverige, 18. årh.s slutning. L. 185.

H. 93 cm. L. 185 cm. Sæde D. 53 cm.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Antikviteter, tæpper og varia, 27. februar 2019

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

26.000 DKK