Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“3 litografier”. Alle sign. Per Kirkeby 79, e.a. Med dedikation. Litografier i farver. Udgivet af Louisiana. Trykt hos Hostrup-Pedersen & Johansen. Bladstørrelse 66×48. I original mappe. (3)
Litteratur: Wivel nr. 7.1–4.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
14 bud