2448/237
Lille dansk barokbæger med ciseleret dekoration, Gottfred Bolch, København 1704 H. 3,5 cm. Derudover tumling, utyeligt stemplet, to svenske trompetbægre, 1787 og 1803 H. 6,5 og 7 cm. Samt ciseleret snustobaksdåse, oval form L. 9 cm. 18–19. årh. Vægt 223 g. (5)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering