2034/174
Samling porcelæn, dekoreret i pupur. Bestående af to middagstallerkener, to par kopper, flødekande, sukkerskål og firsidet fad med afskårne hjørner. Den Kongelige Porcelainsfabrik, 18. årh. (7)
Én tallerken med revne og afslag. Flødekande med repareret låg og reparation på låget. Sukkerskålens låg med flere afslag og reparation. Fad med afslag. Kop med gulddekoration revnet.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag