2417/280
Tre Buddha figurer af bronze heraf to forgyldte, siddende i mediterende stillinger. Thailand og Burma, 19.-20. årh. H. 19–23,5 cm. (3)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
21 bud