2048/​242

To serveringsspader, en af mester Carl Gustav de la Motte, København 1834 og én tysk samt jordbærske af sølv, mester Heinrich Otto, København 1855. 19. årh. L. 26,5–35 cm. (3)

Proveniens: Dansk privat samling.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

800 kr.

800 kr.
750 kr.