2048/242
To serveringsspader, en af mester Carl Gustav de la Motte, København 1834 og én tysk samt jordbærske af sølv, mester Heinrich Otto, København 1855. 19. årh. L. 26,5–35 cm. (3)
Proveniens: Dansk privat samling.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag