2138/679
Kai Mottlau (f. København 1902, d. sst. 1984)
Landskab med figur. Sign. Kai Mottlau 74. Olie på lærred. 80×100.
Krakeleringer og minimale afskalninger. To mindre huller i højre side af lærredet. Lærred bør strammes op.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag