2138/​679

Kai Mottlau (f. København 1902, d. sst. 1984)

Landskab med figur. Sign. Kai Mottlau 74. Olie på lærred. 80×100.

Krakeleringer og minimale afskalninger. To mindre huller i højre side af lærredet. Lærred bør strammes op.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag