2033/776
Italiensk design
Bordlampe af forkromet metal. Justérbar stamme og skærm. Tryknapafbryder på fod. Mærket Via del Corso, Firenze. H. 41.
Brugsslitage. herunder ridser, mærker og skærm med buler. Skæv møtrik på top. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag