2033/​776

Italiensk design

Bordlampe af forkromet metal. Justérbar stamme og skærm. Tryknapafbryder på fod. Mærket Via del Corso, Firenze. H. 41.

Brugsslitage. herunder ridser, mærker og skærm med buler. Skæv møtrik på top. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 11. august 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK