1516/1606
Guanyin figur af blanc de chine, stående på klippe. Mærket Deng Xiangshun, republik. 20. årh. H. 49 cm.
flere fingre mangler. Vasens top limet, selve vasen limet på hånden, brændings fejl
Varia, 16. april 2015
Vurdering
Hammerslag