2032/884
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Hornbæk Gavebod”. Sign. Heerup, Sept. 52. Akvarel på papir. Bladstørrelse 19,5×25.
Original stand. Papiret er gulnet. Små håndteringsmærker og -folder. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag