2108/974
Ernst Kühn (f. København 1890, d. Gentofte 1948)
Stort skrivebord af teak. Front med fire skuffer med messinggreb samt to udtræksbakker. Udført og mærket hos Normina. H. 74,5. L. 185,5. D. 100.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt mindre afsalg. Top med skjolder og pletter.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud