1703/1659
Tre russiske ikoner. To Gudsmoder ikoner. 40×34. 35,5×29,5 samt “Pokrov”. 31×25. Tempera på træ. 19/20. årh.(3)
40×34: Ridser og mærker. 35,5×29,5: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. 31×25: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag