2016/4
Harald Jerichau (f. København 1851, d. Rom 1878)
Landskab fra den romerske campagne. Sign. monogram. Olie på lærred. 36×61.
Minimale retoucheringer ved nedre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag